TJ Valašská Polanka 9-0 TJ Spartak Valašské Klobouky

ObrazekMaček Filip 2, Matyáš 2, Zukal, Baran, Ondra David, Maček David, Daněk

zluta-karta.gifBaran

Obrazek45

ObrazekLiška Petr

Na úvod sezony žádné oťukávání, oba soupeři se do sebe pustili již v prvních minutách a byli to hosté, kdo zahrozil jako první. Ihned po rozehrávce se do střelecké pozice dostal Kamenčák, jeho ránu vyrazil polanský brankář Liška a dorážet do brány mohl Dubčák, to by však nesměl přestřelit. Na druhé straně se ke střeleckému zakončení dostal David Ondra, hosty zachránila tyč. Hosté byli v úvodní desetiminutovce mírně aktivnějším týmem, ale pak přišla 12. minuta. Filip Maček centroval na Davida Ondru ten přiťukl míč Zukalovi a jeho střela k tyči byla přesná - 1:0. Neuběhla ani minuta a rozdíl ve skóre byl dvoubrankový, do zakončení se prodral Michal Baran a prostřelil Důbravu - 2:0. Dvě slepené branky hosty rozhodily, Polančané převzali otěže zápasů pevně do svých rukou. Navýšit skóre mohl Daněk a po něm znovu Baran, ale oba pokusy skončily mimo tři tyče. Ve 25. minutě centroval David Ondra a našel Davida Mačka, jeho snaha skončila jen těsně nad Důbravovou svatyní. Zasloužená branka Polančanů se dostavila ve 30. minutě, po rohovém kopu stál na správném místě Filip Maček - 3:0. S pohodlným náskokem odcházeli Polančané do šatny.
Hned v úvodu druhé půle dělal hostujícím obráncům problémy Filip Maček a ti jej zastavili jen za cenu faulu, pokutový kop proměnil David Ondra - 4:0. Polanská nadvláda na hřišti pokračovala, v 53. minutě se po spolupráci bratří Mačků radoval starší Filip, když svou přesnou střelou nedal Důbravovi šanci - 5:0. Filip Maček se mohl dočkat i hattricku, v samostaném úniku dokázal Důbravu překonat, ale míč putoval těsně kolem tyče. Polančané potěšili i fotbalové labužníky, konkrétně David Ondra se svým jmenovcem Mačkem předvedli oku lahodící spolupráci, k dokonalosti ji dovedl David Maček, když uklidil míč do prázdné brány - 6:0. O čtyři minuty později servíroval David Maček míč Daňkovi, druhý jmenovaný jeho nabídkou nepohrdl a zvýšil již na 7:0. Paralyzování hosté se jen ztěží dostávali na polovinu domácího celku, čestný úspěch však mohl zaznamenat Kamenčák, když obral o míč Matyáše, ovšem Liška se zaskočit nenechal. Hosté jen horko těžko bránili polanské šikuly a v 85. minutě si opět pomohli faulem, tentokrát se k pokutovému kopu postavil Matyáš a mířil do černého - 8:0. Domácí příznivci se dožadovali kýžené desítky, ale museli se spokojit už "jen" s jednou brankou, tu zaznamenal v 89. minutě Matyáš, když prodloužil centr Davida Ondry, a uzavřel tak na konečných 9:0 pro Valašskou Polanku.

Sestava:Důbrava - Čtvrtlík, Novák, Kopecký, Kamenčák,